Öne Çıkanlar Dr. Füsun Salgür şanlıurfa edirne rahmet kum fırtınası

Bu haber kez okundu.

Bir Devrim Hikayesi... Merhum Alparslan Türkeş'in son Ülkü Ocakları Genel Başkanı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yol arkadaşı ALAATTİN ALDEMİR...

15 - 16 yaşlarında girdiği siyasete 7 yıllık bir cezaevi arası veren Alaattin Aldemir, cezaevinden çıktıktan sonra Rahmetli Alparslan Türkeş'in taktirleri ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı kurucu Genel Başkanı oldu. Yıllarca vermiş olduğu mücadele adeta 90'lı yıllar da ödüllendirilmiş ve Türk gençliğine yön veren isim haline gelmişti.

Bir Alaattin Aldemir dahil 3 kişi görseli olabilir

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatından sonra tüm Ülkücüler gibi parti içerisinde siyaset yapmanın artık mümkün olmadığını ve Milliyetçi Hareket Partisinin Rahmetli Türkeş çizgisinden saptığını görerek partisinden ayrılmıştır.

Bir Alaattin Aldemir dahil 4 kişi görseli olabilir

Son zamanlar da ise Türkiye Cumhuriyetin getirildiği noktadan artık çözümün MHP yada Ak Parti kadroları ile olmayacağını, yeniden ülkenin Cumhuriyet değerlerine dönmesi gerektiğini görerek Cumhuriyet Halk Partisine katılmıştır. 

Bir Alaattin Aldemir dahil 4 kişi ve gülümseyen insanlar görseli olabilir

Etrafında hala binlerce gencin toplandığı ve pür dikkat ağzından çıkacak söze baktığı gerçeği ve hala Merhum Alparslan Türkeş'in son Ülkü Ocakları Başkanı görülmesi Alaattin Aldemir'i şüphesiz Milliyetçi ve Muhafazakar tabana bir türlü açılamayan Cumhuriyet Halk Partisi için bir güç haline getirmiş ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin özellikle sağ tabanda elini güçlendirmiştir.

Bir Alaattin Aldemir görseli olabilir

Yerel seçimlerde de Alaattin Aldemir tüm ülke genelinde Ülkücü arkadaşları ile ülkenin geldiği noktayı ve nasıl yeniden Cumhuriyet değerlerine dönmesi gerektiğini gece gündüz anlatmışlar ve Yerel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinin İktidar olmasına azımsanamayacak ölçüde katkı sunmuşlardır.

Alaattin Aldemir kimdir?

Bilal Aldemir’in oğlu Alaattin Aldemir Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümü’nü bitirdikten sonra 1981 yılında MHP davasından tutuklanarak 1988 sonuna kadar 7 yıl Sıkıyönetim Askeri Tutukevlerinde tutuklu kaldı. Tutuklu iken Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı, geceleri gazetecilik yaparak eğitim hayatını tamamladı.

Bir Alaattin Aldemir dahil 10 kişi görseli olabilir

Aldemir, 1992 Yılında Gençlik Kültür ve Sanat Ocaklarına Genel Başkan oldu. Bizim Ocak ve Ülkü Ocağı dergilerinde Genel Koordinatörlük görevinde bulundu.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nı kurdu, Kurucu Genel Başkan olarak görev yaptı.

Bir Alaattin Aldemir dahil 7 kişi görseli olabilir

Avrupa'da Türk Dünyası Federasyonu kurma çalışmalarını gerçekleştirdi. Hergün gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulundu.

İş adamı olarak hayatına devam ederken Demokrat İş Adamları Derneği’ni kurdu ve derneğin teşkilatlanma çalışmalarını sürdürdü.

Aldemir, Türkeş'in Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak tam 4 sene görev yapmış ve 1990'ların ikinci yarısında Türkeş'in en yakınında bulunmuş, bu kritik dönemde en güvendiği isimlerden biri olmuştur.

Bir 2 kişi görseli olabilir

2002-2010 arasında Ankara Keçiören'de ticaret yapmış ancak bu dönemde de Ülkücü hareketten kopmamış, kendisine gönülden bağlı ve büyük bir bölümü genç olan büyük bir kitlenin demokrasiyi benimsemesi ve ülkücülüğün demokrasi, insan hakları, bireysel hak ve özgürlüklere saygı, insan hakkı ve yeni yeni önemi anlaşılan kentli hakkı gibi evrensel değerler ışığında yeniden yorumlanması, reforme edilmesi ve Türkiye'deki her etnik kökenden, her mezhepten, her sınıftan ve her siyasi görüşten insanı hedefleyen, bütüncü ve birleştirici, Anadolu toprağı sevgisinden güç alan “vatanseverlik” ile beslenen ve evrensel değerlerle kendini tanımlayan daha “sivil bir ülkücülük” peşinde koşmuştur. Aldemir'in peşinde olduğu, Türkiye'de yaşayan her “insanı” en başta insan olduğu için birleştirmeyi amaç alan, bütünleştirici bu modeli “sivil ülküdaşlık” olarak tanımlayan Aldemir bu kavramın içini doldurabilmek için Türkiye'de ilk kez “Demokrat İşadamları Derneğini” kurmuştur.

Bir 2 kişi görseli olabilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

.page-social .shr{ display: flex!important; }