Öne Çıkanlar recep tayyip erdoğan Makbule Şakalakoğlu kimdir fenerbahçe eskişehir koronavirüs

Bu haber kez okundu.

Memleketi ARDAHAN Olan Ünlü İsimler... Çok Şaşıracaksınız...

ÇETİN SİNEMOĞLU - aşık Çetin sinemoğlu- Çıldır Haber Çıldır'dan Ve Çıldır'lıdan Haberiniz Olsun

Çetin Sinemoğlu

Çetin SİNEMOĞLU 1965 yılında Ardahan’ın Çıldır İlçesinde dünyaya Gelmiştir. İlk Orta ve Lise eğitimini Çıldır’da tamamladıktan sonra 1983 yılında Çıldır’dan ayrılıp İstanbul’a yerleşmiştir.

Okul yıllarında Âşıklığa merakı olan Çetin SİNEMOĞLU şiirler yazıp türkü söylemeye başlamıştır. Sonra bazı televizyon ve radyo programlarına çıkarak Âşıklık Kültürünü tüm aşık severlerle paylaşmaya devam etmiştir.

15 yıldan beri 94,0 frekansı olan MEDYA FM Radyo’da Çetin SİNEMOĞLU İLE OZANLAR DİYARI programını hazırlayıp sunmaktadır.

İlk olarak GARİBAN İsimli Albümünü 2010 tarihinde, daha sonra GELMEDİN isimli albümünü çıkarıp VATAN Klibi ile halkın beğenisini kazanmıştır. Sonra Anadolu’daki Dernekler ve festivallere katılarak sanatını sürdürmeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra SİNEMOĞLU İNŞAAT HAFRİYAT Firmasını kurarak iş hayatına atılıp inşaat sektörüne devam eden SİNEMĞOLU, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Fevzi Altunbulak Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Biyografi ve Hayatı

Fevzi Altunbulak

Fevzi Altunbulak hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

19897 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen Ardahan’lıdır ve Ardahan doğumludur. Uzun seneler tiyatro ile ilgilenmiş ve tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Daha sonra kariyerine sinema ve diziler ile devam etmiştir.

Attila Sarıkayalı, Misket Dikmen, Orhan Ertanhan, Ebru Hekimoğlu ve Burçin Şimşek gibi usta isimlerden Diksiyon dersleri alan Altunbulak, bir dönem TRT’de seslendirme çalışmalarında bulunmuştur. Lions İnternational 2015’de ödül almış, Postal 1974 adlı filmde ki performansı ile tam not almıştır.

Son dönemlerde genellikle gerilim, korku türündeki sinema filmlerinde rol alan başarılı oyuncu en son Gönül Dağı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Fevzi Altunbulak oynadığı sinema ve diziler;

2013 – İblis’in Oğlu 13. Vahşet
2015 – Üç, İki, Bir…Kestik!
2016 – Mel-Un (Kamil Hoca)
2017 – Psişik
2020 – Gönül Dağı (Dizi) TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı isimli dizi de Ecem Özkaya, Berk Atan, Ege Aydan ve Gülsim Ali İlhan gibi isimler de rol almıştır.

Levent Gültekin saldırıya uğradığını duyurdu

Levent Gültekin

Levent Gültekin hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, yazarlık kariyeri gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılında dünyaya gelen Levent Gültekin aslen Ardahan’lıdır ve Ardahan Göle doğumludur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Ardahan’da tamamlamıştır.

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans yapmıştır. Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ise yüksek lisans yapan Levent Gültekin ilk gazetecilik hayatına 1994 senesinde Yeni Şafak gazetesi ile adım atmıştır.

Daha sonra Haber Postası isimli günlük gazete çıkarmış kısa süre sonra tekrar Yeni Şafak Gazetesi’ne dönüş yapmış bu kez burada Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. 2000 senesinde bu görevinden ayrılmış, Gerçek Hayat isimli dergi çıkartmış 5 sene bu derginin sahibi olarak diğer yandan yayın yönetmenliğini üstlenmiştir.

2007’de Star Medya grubunda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak işe başlamış, 2009’da istifa etmiş ve dil eğitimi için İngiltere Londra’ya gitmiştir. Londra’dan 2010 yılında dönüş yapmış, Cine5’te Medya Grup Başkanı olarak çalışmaya başlamış, bu görevinden de 2010 yılının ortalarında ayrılmıştır. İnternethaber.com ve Gazeteciler.com sitelerinde uzun seneler yazarlık yapan Gültekin 2015 yılında kend isteği ile bu gruptan ayrılmış ve Diken’de yazmaya başlamıştır.

Korkmaz Karaca kimdir? Nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? - SonHaberler

Korkmaz Karaca

Korkmaz Karaca hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? nerede doğdu? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri. Türkiye Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi, yönetici ve iş insanı kimlikleri ile tanınmaktadır.

1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Maltepe Feyzullah Efendi İlköğretim Okulu, ardından Marmara Koleji’nde Ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü, Yüksek Lisanını ise Amerika’da İş İdaresi Eğitimi üzerine tamamladı.

Lise döneminde iken iş hayatına atılan Korkmaz Karaca baba tarafından aslen Ardahan, anne tarafından ise aslen Rumeli Mübadili bir aileye mensup olduğu belirtilmektedir.

Uluslararası bir firma olan Gübre, Hurda ve Doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren, Indagro Group Türkiye Temsilciliği görevini devam ettirmektedir. Türkiye ve dünyanın gübre sektöründeki en önemli isimlerinden birisidir Indagro Group. Ayrıca 2007 senesinde kurmuş olduğu, Karaca Danışmanlık A.SF ile bir çok kamu ve özel sektör kuruluşuna yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Mega Varlık A,Ş., Dap Holding, Sbk Holding, Doğan Holding, Yeditepe Faktoring, Acarlar İnşaat ve Sütaş A.Ş. başta olmak üzere birçok özel sektör şirketine danışmanlık hizmeti vermiştir.

Bir dönem Sözcü Gazetesi ve İnternethaber Medya grubunda yazıları yayınlanmış, 2007 ve 2009 yılları arasında Fox TV’de İş ve Siyaset dünyasını konuk aldığı Televizyon programları yapmıştır. Ayrıca 2010 ve 2017 seneleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal‘ın danışmanlığını üstlenmiştir.

8 Ekim 2018 tarihinde ise Resmi Gazete de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından; Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olarak görevlendirilen isim olmuştur.

2009 yılında Merve Karaca ile evlenen Korkmaz Karaca’nın bu evliliğinden İpek isminde bir kızı vardır. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Berkay Ateş kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Sadakatsiz'in yeni oyuncusu Berkay Ateş'in hayatı hakkında merak edilenler - Son Dakika Magazin Haberleri

Berkay Ateş

Berkay Ateş 2018 yılında Çukur dizisinde canlandırdığı Çeto karakteri ile ekran severler tarafından tam not almıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? daha önce oynadığı dizi ve sinema filmleri gibi bir çok soru merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

19 Şubat 1987 tarihinde dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Berkay Ateş İstanbul doğumludur, burcu ise Balık’tır. Anne tarafından Malatya, baba tarafından ise aslen Ardahan‘lıdır. 12 yaşında iken babasını yitirmiş, annesi ve ablası ile birlikte yaşamını sürdürmüştür. Kendisinden 7 yaş büyük bir ablası vardır.

Konservatuvar’a gitmek ve tiyatro yapabilmek için 3 sene üniversite’de okuduğu istatiksel Matematik Bölümünü yarım bırakmıştır. Şehir içerisindeki karmaşadan uzak doğal bir yaşamı seven Berkay Ateş yaşantısını Büyükada’da sürdürmektedir. 11 sene gibi uzun bir süre futbol’da oynayan oyuncu bir dönem Galatasaray takımından transfer teklifi almış, o teklifide üniversite eğitimi nedeni ile reddetmiştir.

Koyu bir Beşiktaş taraftarıdır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Boyu 1.80 cm, kilosu ise 77’dir. D22 Tiyatro, Hakikat ve Elbet Bir Gün oyunları ile 25.Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazanmıştır.

Berkay Ateş tiyatro hayatı;

Tiyatro hayatına Semaver Kumpanya ile adım atmıştır. Üniversite döneminde, Dot Tiyatrosu, Semiha Berksoy Opera Vakfı ve Tiyatro Krek’te asistanlık görevlerini üstlenmiştir. Tiyatro D22 prodüksiyonu olan Bent, Yirmi Beş, Karabatak, Kuş Öpücüğü, D22/Fringe Ensemble ortak yapımı olan ‘Dünyaya Gözlerimden Bak’ oyunlarında ve Altıdan Sonra Tiyatro/Pangar ortak yapımı Kral (Soytarım) Lear’de oyuncu olarak yer almıştır. Ayrıca, Yirmi Beş, Karabatak, Hak ve Kuş Öpücüğü oyunlarının yazarıdır.

Rol aldığı diziler ve sinema filmleri;

Anne dizisinde Cengiz Yıldız, Çukur dizisinde Mahsun ve Gülizar dizisinde Fettah karakterlerine can vermiştir. Ayrıca Yarım Kalan Mucize, Abluka ve Passed by Censor isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

2015 yılında rol aldığı Abluka sinema filmi ile, Venedik Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü dahil 3 ödülle dönmüş, film’de depresif Ahmet’i canlandırmıştır. Günümüzde sevgilisi var mı ? yok mu? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır. En uzun birlikteliğinin 3 sene sürdüğünü belirtmiştir.

İnstagram Fenomeni Yusuf Can Sarıyel Kimdir? | Tozlu Mikrofon

Yusuf Can Sarıyel

Yusuf Can SARIYEL İnstagram dünyasında dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış, başarmaya da devam eden bir fenomendir. Bu nedenle özellikle takipçileri ve sevenleri tarafından bir çok soru merak konusu olmuştur. Aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, sevgilisi var mı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yusuf Can Sarıyel 1992 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından ise memleketi aslen Ardahan’dır. Boyu 1.70 cm, kilosu 69, burcu ise Terazi’dir. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde lisans eğitimine devam etmekte, eğitim hayatını sosyal medyada ki başarısı ile bir arada yürütmektedir.

İnstagram üzerinde popülerliğinin giderek artması nedeni ile birçok yapımcının dikkatini çeken başarılı isim, bugüne kadar bir çok kez dizi, reklam ve film teklifleri almıştır. Ayrıca TikTok uygulamasında yılın komedyeni ödülünü almaya hak kazanmıştır. Günümüzde İnstagram ile birlikte YouTube üzerinde düzenli olarak içerik üretmeye devam etmektedir.

Bilgehan Demir kimdir? Bilgehan Demir kaç yaşında? | Gündem Haberleri

Bilgehan Demir

Bilgehan Demir hakkında bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sunucu, spiker, yapımcı ve gazeteci kimliği ile tanınan Bilgehan Demir 1976 yılında Bayburt’ta dünyaya gelmiştir.

1979 senesinde üç yaşında iken ailesi ile birlikte Bursa’ya gelmiş ve Emek İlkokulu, ardından Bursa Özel Baran Lisesi’nde eğitimine devam etmiştir. Bu dönemde futbol oynadığı için bir çok Lise’ye gitmek zorunda kalmıştır.

Son olarak ise Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuş ancak mesleğini yapmadan medyadaki yerini almıştır.

İlk olarak 1994 senesinde Bursa’da Flash Tv kulübüne üye olmuş ve televizyon dünyasına adım atmıştır. Geçmişten günümüze sunuculuk, radyo yapımcılığı, futbolculuk kariyeri gibi bir çok alanda yer aldı. Özellikle 2006 yılında Fox Tv’de yayınlanan Ring Sporları ile uzun yıllar ekran yüzü olmuştur.

2017 yılında ise Irmak Kazuk ile birlikte TLC ekranlarında yayınlanan Robot Savaşları isimli programı üstlenen Mehmet Bilgehan Demir aslen Ardahan Posof’ludur.

Özlem Demir ile evlidir, Kerem isminde bir oğlu vardır.

Öztürk Yılmaz kimdir? - Son Dakika Flaş Haberler

Öztürk Yılmaz

2013 yılında Türkiye Cumhuriyeti Musul Başkonsolosu olarak görev’e başlayan Öztürk Yılmaz Ardahan Lisesi ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 6 kardeştir. Ortaokuldan sonra Lise sona kadar yatılı olarak okumuştur.

1996 senesinde girmiş olduğu Dışişleri Bakanlığında sırası ile AGİT, Ortadoğu, Orta Asya ve Kafkasya (Daire Başkanı) Daireleri ile Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığında (Daire Başkanı) görevler almış, Yurtdışında ise sırasıyla Bişkek Büyükelçiliği, Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğinde (Müsteşar) olarak görev almıştır.

Özay Yılmaz ile evli olan Öztürk Yılmaz’ın bu evliliğinden 3 çocuğu vardır.

İyi derecede Rusça ve İngilizce diline hakim’dir. Özellikle son dönemde IŞİD tarafından rehin alındığında herkesin tanıdığı büyükelçi bu olayın ardından Musul Başkonsolosluk görevinden ayrılmıştır.

Günümüzde CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak siyaset hayatını sürdürmektedir.

Aslen Ardahan Açıkyazı (Alabala) Köyü’ndendir.

CHP Şişli Belediye Başkan adayı Muammer Keskin kimdir, kaç yaşındadır? - Son dakika haberleri

Muammer Keskin

Muammer Keskin Cumhuriyet Halk Partisi Şişli Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? ne iş yapıyor? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Muammer Keskin aslen 1954 yılında Ardahan’da dünyaya gelmiştir. Evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü mezunu Keskin, CHP’den Şişli İlçe Başkanlığı, Kurultay Delegeliği gibi görevler üstlenmiştir. Ayrıca İstanbul Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulunda Başkan Yardımcılığı, İSMMMO Akademi Yönetim Kurulu üyeliği, çeşitli derneklerin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetim kadrolarında görev almıştır.

Günümüzde aktif olarak Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) Yönetim Kurulu’nda ve İstanbul Sarıyer, Yeniköy Onkoloji Vakfı Yönetim Kurulu’nda görev yapmaktadır. Şişli’de Mali Müşavir olarak iş hayatını sürdürmekte, SMM Denetim Ltd. Şti. ortağı’dır. Finans ve Girişimcilik alanlarında Türkiye genelinde eğitimler vermektedir.

En son Şişli Belediye Başkanlığına adaylığı açıklanan Muammer Keskin konu ile ilgili, hedefinin “sosyal, demokrat ve toplumcu bir belediyeciliği egemen kılmak olarak açıklama yapmıştır.

Hamza Şayir (@hamzasayir041) / Twitter

Hamza Şayir

Hamza Şayir Adalet ve Kalkınma Partisi Dilovası İlçe Başkan Yardımcısı’dır. Hakkında Belediye Başkan Aday Adayı olacağı haberleri ile gündeme gelen iş adamı kimdir? aslen nereli? İş hayatı ve kısaca biyografisi.

Başarılı iş adamı Hamza Şayir evlidir ve bu evliliğinden üç çocuğu vardır. Dilovası Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi’dir. 2019 yılında Dilovası Belediye Başkan Aday Aday’ı olacağı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir. Gençlerle olan iletişimi ve çevresinde çok sevilmesi adaylık için resmi açıklama yapılmasada büyük bir ilgi ile karşılanmıştır.

Baba tarafından aslen Ardahan’lıdır ancak doğum yeri ve doğum tarihi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Üniversite eğitimini işletme üzerine tamamlamıştır.

1989 senesinden beri yaşantısını Dilovası’nda sürdüren Hamza Şayir Polirem Kimya A.Ş.’nin sahibi ayrıca, Dilovası ve Gebze İlçelerinin marka firması konumunda olan Şayir Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Şayir Mühendislik Çelik Konstrüksiyon, Arıtma Tesisi/Mekanik Montaj, Endüstriyel Borulama ve Betonarme Yapılar konusunda bölgenin en güvenilir firmaları arasında yer almaktadır. Ülkemizin en büyük sanayicilerinden olan Şayir, Ortadoğu, Körfez Ülkelerine ve dünyaya yaptığı ihracat ile en önemli iş adamlarımızdandır.

HDP: Kadınlara kapalı 'Ben yaptım oldu' bütçesiyle karşı karşıyayız - Evrensel

Züleyha Gülüm

Züleyha Gülüm HDP 27. Dönem İstanbul 3. Bölge Milletvekili’dir. Hakkında merak edilenler ise kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılında dünyaya gelen Züleyha Gülüm aslen Ardahan’lıdır. Anne ve babasının isimleri, Mürşit ve Yurda’dır.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini İstanbul’da tamamlamıştır. İlkokulu Sultan Murat İlkokulu’nda, Lise’yi ise Sefaköy Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 1999 senesinden itibaren İstanbul’da serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Züleyha Gülüm, özellikle Feminist kimliği ile tanınmaktadır, günümüzde Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi olarak siyaset hayatını sürdürmektedir.

90’larda üniversite yıllarından itibaren kadın hakları için sokaklarda mücadele etmeye başlamıştır. Uzun süre feminist bir hareket içerisinde yer almış, Sosyalist Feminist Kolektif’te bulunmuştur. Maalesef medeni durumu, evli mi? bekar mı? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır.

Kalp Yarası'nın Azade'si Şenay Gürler herkesi şaşırttı! Yaşıyla olay oldu

Şenay Gürler

Şenay Gürler özellikle Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Fatoş karakteri ile hafızalarda yer edinmiştir. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? gibi bir çok soru ekran severler tarafından merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1966 yılının Haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İzmir doğumludur. Baba tarafından aslen Ardahan’lıdır. Burcu Yengeç, boyu ise 1.58 cm’dir. Çocukluk yıllarından beri oyunculuk hayali ile yetişmiştir. Bir ablası bir de erkek kardeşi vardır. Tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğunu başarı ile sürdürmeye devam etmektedir. Ayrıca oyunculuğun yanı sıra geçmişten günümüze bir çok sinema filminde seslendirme yapmıştır.

9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Fotoğrafçılık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Prof Dr. Esfender Korkmaz'ın tezi krizi çözdü - Ardahan haber

Esfender Korkmaz

1940 yılında dünyaya gelen Prof. Dr. Esfender Korkmaz o dönemde Kars‘a bağlı, günümüzde ise Ardahan‘a bağlı olan Çıldır doğumludur.

Kars Lisesi ardından, İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. Eğitim döneminde İktisat Fakültesi Talebe Derneği Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi Spor Kulübü Başkanlığı ve Milli Türk Talebe Birliği İstanbul Yürütme Kurulu Başkanlığı gibi görevleri üstlenmiştir.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Doktorasını vermiş, Fransa’da eğitim ekonomisi konusunda araştırmalarda bulunmuş, İ.Ü. Maliye Enstitüsünde uzmanlık yapmış, Maliye ve Maliye Teorisi Kürsüsünde Dr. Asistanlık yapmıştır.

Esfender Korkmaz 1980 senesinde Doçent, 1988 senesinde ise Profesör olmuştur.

2005 ve 2010 yılları arasında CHP Meclis Üyeliği, 2003 ve 2008 CHP Genel Merkez İstanbul Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Forumu Başkanlığını, 23. Dönem İstanbul Milletvekili seçilmiştir.

Ensar Aytekin Kimdir? Aslen nereli? Siyaset Hayatı ve Biyografisi

Ensar Aytekin

1972 yılında dünyaya gelen Ensar Aytekin Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünde 2 sene eğitim almış, ardından iktisat fakültesinde eğitimini sürdürmüştür. Terazi burcudur.

Aslen, Ardahan, Çıldır doğumlu Ensar Aytekin, 1995 senesine kadar bir inşaat şirketinin bünyesinde muhasebe bölümünde iş hayatını sürdürmüştür. İşi bıraktığı yıl Balıkesir Edremit’e taşınmış ve SMMM olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

2018 seçimlerinde, 27. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili olarak meclise girmiştir. Daha önce, CHP Balıkesir İl Başkan Yardımcısı, 2002 CHP Edremit Gençlik Kolları Sorumlusu, 2003 ve 2005 arası CHP Edremit İlçe Saymanı, 2005 ve 2007 arasında ise CHP Edremit İlçe Sekreteri olarak parti bünyesinde faaliyetlerini sürdürmüştür.

Adnan Maral

Adnan Maral

Adnan Maral hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? hangi dizi ve filmlerde rol aldı? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu Adnan Maral ailesi ile birlikte küçük yaşta iken Almanya’ya göç etmiştir. Aslen Ardahan İli, Çıldır İlçesi nüfusuna bağlı olan oyuncu, ana dili gibi Almanca bilmektedir. Özellikle ARD kanalında rol aldığı (Yeni Başlayanlar İçin Türkçe) Türkish für Anfanger dizisi ile tanınmıştır. Ayrıca 2006 yılında Alman Televizyon ödülünün sahibi olmuştur.

Bugüne kadar Gözlerin Karamuk, Karamuk, Vasha, Kimliksiz, Türkisch für Anfanger, Einmal Hans mit scharfer SoBe, Sitting Next to Zoe, Kückückskind, Fünf Freunde 4 ve Replace gibi sinema filmlerinde rol almıştır.

Franziska Maral ile evli olan Adnan Maral’ın bu evliliğinden, iki oğlu, birde kızı vardır.

Candan Badem Kimdir? Aslen nereli? Kısaca Hayatı ve Biyografisi

Candan Badem

Candan Badem 1970 doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Ardından Birmingham Üniversitesi’nde Rusya ve Doğu Avrupa çalışmaları ile Yüksek Lisans yapmıştır.

Farklı özel şirketlerde çalışmış 2007 senesinde Osmanlılar ve Kırım Savaşı tezi ile Doktora derecesini almıştır.

Aslen Ardahan Hanak doğumlu olan Candan Badem bir dönem kendisini Fetö ile ilişkilendirmeye çalışıldığını belirtmiştir. Ateist, Marksist, sosyalist biriyim beni nasıl bu olayın içinde görebilirsiniz diye açıklama yapmıştır.

Tunceli Üniversitesi öğretim üyesi olarak görev yaptığı dönemde odasında Fethullah Gülen’e ait bir kitap nedeni ile gözaltına alındığı ve sonra serbest bırakıldığı açıklanmıştır. Ardından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kararı ile görevine son verilmiştir. 2018 yılında, HDP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıklamıştır.

Doğan Şentürk (@dogansenturk) / Twitter

Doğan Şentürk

1967 doğumlu gazeteci, yazar Doğan Şentürk İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Yine aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmıştır.

İlk gazetecilik mesleğine 1987 yılında Sabah Gazetesi ile adım atan Doğan Şentürk, Kanal D ve Kanal 6’da muhabirlik, CTV’de İstanbul Temsilciliği, BRT, TGRT ve TGRT Haber’de Haber direktörlüğü, Fox Tv’de ise haber ve spor genel yayın yönetmenlik görevlerini üstlenmiştir.

Saddam’ın Baas’ı: Ortadoğun’nun Arap Birliği Rüyası adlı bir kitaba imzasını atmıştır. Eşi Aydan Şentürk’tür, bu evliliğinden bir kızı, ikide oğlu vardır. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Doğan Şentürk aslen Ardahan’lıdır. İkizler burcudur.

Göztepe'den Alpaslan Öztürk paylaşımı - Son Dakika Haberleri

Alpaslan Öztürk

1993 doğumlu futbolcu Alpaslan Öztürk Belçika’nın Antwerp şehrinde dünyaya gelmiştir. Sırası ile Birmingham U18, Beerschot U19, Standard Liege, Kasımpaşa ve Eskişehir formalarını giymiştir. 2017 yılında Elazığspor takımına transfer olmuştur.

Alpaslan Öztürk Ahıska Türklerinden aslen Posof Ardahan’lıdır. Yengeç burcudur.

2015 yılında eski manken, Ebru Şancı ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 14 Ekim 2016’da ikizleri Ceylin ve Milla dünyaya gelmiştir.

Türkiye Milli Takım’ın tüm alt kategorilerinde forma giymiştir. Ayrıca Belçika U18 ve Belçika U19 Milli Takım formalarınıda giyen Alpaslan Öztürk Belçika forması ile 2, Türkiye forması ile 1 gol atmıştır.

Arma Turan haberleri - İhlas Haber Ajansı

Arma Turan

2008 doğumlu Arma Turan Galatasaray U10 takımında forma giymektedir. Henüz küçük yaşına rağmen Avrupanın bir çok dev kulübünün kıskacı altına girmiştir. Bir hafta İtalya’da Milan Junior Camp’ta top koşturmuş, attığı çalımlar ve golleri ile izleyenleri büyülemiştir.

2018 yılında ise İspanyolların dev takımı Barcelona Arma Turan’ı İspanya’da düzenlenecek olan uluslararası futbol turnuvasına davet etmiştir. Günümüzde Galatasaray ile birlikte İstanbul’da bulunan Barcelona Fcbescola okulunda eğitim almaktadır.

Baba tarafından aslen Ardahan Göle’lidir.

Otomobil dönüşüm sektöründeki teknolojimiz dünyanın üzerinde'

Erbakan Malkoç

Erbakan Malkoç ilköğretim 4. sınıfa kadar okuyabilmiş, memleketindeki ve maddi imkasızların getirdiği sorunlar sebebi ile eğitimine devam edememiştir.

-40 derecede tezek yakıp ısındıklarını, camı çerçevesi olmayan bir okula gittiğini belirtmiştir. İlkokulun ardından anne ve babası vefat etmiş Erbakan Malkoç’ta yetim kalınca İstanbul’da yaşayan abisinin yanına yerleşmiştir.

Aslen Ardahan’lı olan Erbakan Malkoç Dengeli Köyünde doğmuştur. 11 kardeştir, çifçi bir ailenin evladıdır. Çok küçük yaşlarda köylerinde hiç araba olmadığını, babası ile çarşıya gittiğinde arabaları gördüğünde sanki uzay mekiği görmüş gibi büyülendiğini anlatmıştır. O yaşlarda arabanın değil lastik ayakkabının bile hayalini kuramadığını anlatmıştır. Günümüzde ise Dizayn Vip markası ile dünyanın en iyi otomobil tasarımcılarından birisi olmayı başarmıştır.

Dünyada sayılı iş adamlarına, sanatçılara ve sporculara helikopter, yat ve otomobil tasarlayan Erbakan Malkoç Avrupa’nın en iyi otomobil tasarımcısı ödülünü almıştır. Ülkemizi dünyaya tanıtan ve bu sektörde en iyi şekilde temsil etmektedir. 9 yaşında çırak olarak bir otomobil tamirhanesinde çalışmaya başlamış ancak sıfır bir arabayı matkap ile çizdiği için kovulduğunu o dönemleri ise hiç unutmadığını belirtmiştir.

Günümüzde Yüzde yüz yerli bir Türk markası olan Dizayn Vip’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Şahin Irmak: Babam kafama tuğla fırlattı - Magazin haberleri

Şahin Irmak

Çok güzel hareketler bunlar oyununda canlandırdığı karakter, hıyarlı baba ile bir anda bütün dikkatleri üzerine çeken oyuncu Şahin Irmak 29 Eylül 1981 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Ardahan Çıldır’lıdır. Terazi burcudur.

2015 yılında güzel oyuncu Asena Tuğal ile nişanlanmış, 2018 yılında ise evlenmiştir.

2015 yılının Ekim ayında uyuşturucu kullanmak suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılmış bir yıldan az olması sebebi ile cezası ertelenmiştir.

Bugüne kadar Avrupa Yakası, Bir Demet Tiyatro, Böyle mi Olacaktır, Tatlı Hayat, Efsane, Yarım Elma, Unutma Beni, Biz Size AŞık Olduk, Çocuklar Duymasın, Parmak İzi, Melek, Büyük Buluşma, Ah Be İstanbul, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Çemberimde Gül Oya, Aliye, Çat Kapı, Bebeğim, Karayılan, Çok Güzel Hareketler Bunlar, Eğlendirme Dairesi, Aşağı Yukarı Yemişliler, Sultan, Aldırma Gönül ve Jet Sosyete gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

2018 yılı itibari ile Jet Sosyete dizisi oyuncu kadrosunda yer alan Şahin Irmak dizide Talip karakterini canlandırmaktadır.

mehtap demir - YouTube

Mehtap Demir

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilim Dalı kurucusu ve başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehtap Demir, aynı zamanda Etnomüzikolog- Halk Müziği Yorumcusu ve Kemane İcracısı’dır.

2011 yılında İsrail’de Türk Müziği konu başlığında Müzik Antropolojisi alanında doktora yapmış 2 sene yaşantısını İsrail’de sürdürmüştür.

Ardından Sosyal Etkileşim ve Müzik konu başlığındaki master tezini Müzikoloji bölümünde tamamlamıştır.

Henüz 11 yaşında iken müzik eğitiminin temelini Ortaöğretim ve Üniversite eğitimini tamamladığı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında tamamlamıştır.

1978 yılında dünyaya gelen Mehtap Demir Ardahan doğumludur.

2016 yılında Anadolu Kokusu isimli albümü, hem Fransızca Le Parfum d’Asie Mineaure hem de İngilizce The Perfume of Asia Minor isimleri ile müzik severlere sunulmuştur.

Kemane konusunda uzman olan Mehtap Demir kemane konusunda aktif olan tek bayan sanatçıdır.

Ülkemizde şu ana kadar yayınlanmış toplam 4 solo özgün çalışması mevcuttur.

Yrd. Doç. Dr. Mehtap Demir Etnomüzikoloji branş dersleri ile birlikte Anadolu Türk Halk Müziği solfej ve repertuvarı, Darül Elhan Derleme Defterleri repertuvarı, Halk Müziğinde vokal icrası ve Kemane üzerine uygulamalı eğitim vermeye devam etmektedir.

Okutmuş olduğu dersler ise Anadolu Halk müziğinde ritimsel yapı ve yöresel çeşitlilik, Türkiye Müzik folklorunda yöresel tür ve biçimler…

Nuray Hafiftaş Kimdir? Kaç Yaşında? Nuray Hafiftaş neden öldü? - Biyografi - Kim Kimdir?

Nuray Hafiftaş

Nuray Hafiftaş İlköğretimi Taksim’de tamamlamış ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur.

Özellikle Yalan Dünya, Ayrılık Nikahı, İsyan Ediyorum, Hasret ve Gurbet gibi parçalar ile müzik severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Türk Halk Müziği’nin duayen isimlerinden olan Nuray Hafiftaş 1964 yılı, Kars Ardahan Çıldır doğumlu aslen Azeri kökenli sanatçıdır. 1.5 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Yaşantısını İstanbul Çatalca Çanakça Köyü’nde sürdürmüştür.

1988 yılında Asker Mektubu isimli albüm ile adım attığı müzik yaşantısını Dilanım, Şimdi Oldu, Eline Düştüm, Sılayı Ver, Leyli Leyli, Atılmaz Sevda, Yaradan Aşkına, Dön İki Gözüm, Arada Bir, İstanbul ve Sen, Eyvah Gönül, Dinle ve Düet Arabesk 2018 albümleri ile sürdürmüştür.

2017 yılında sanatçıya kolon ve karaciğer kanseri teşhisi konulmuştur. Hastalığının ardından Bağırsak ameliyatı olmuş ancak kanser karaciğere sıçramıştır. Uzun süredir tedavi gördüğü Pendik’te özel bir hastanede 14 Şubat 2018 tarihinde 54 yaşında iken yaşamını yitirmiştir. Usta sanatçı hiç evlenmemiştir. Güray Hafiftaş isminde bir erkek kardeşi vardır.

Selçuk Şirin - YouTube

Selçuk Şirin

Selçuk Şirin Hürriyet Gazetesinde yazmaya devam etmektedir.

New York Üniversitesinde Kürsü Profesörü olarak davranış bilim ve istatistik dersleri veren Prof. Dr. Selçuk Şirin ODTÜ’de Lisans, State University of New York’ta Yüksek Lisans, Boston College’de Doktora yapmıştır.

70’ten fazla akademik yayını bulunan Selçuk Şirin Muslim American Youth kitabında 11 eylül saldırıları sonrası İslamofobinin gençler üzerinden etkisini ortaya koyan ilk bilimsel çalışmayı gerçekleştirmiştir.

NYU-Şirin Araştırma Laboratuvar’ında 100’e yakın bilimsel yayına imzasını atmıştır. Boston College ve NYU’dan Öğretim Üyesi Mükemmeliyet Ödülü, ABD Çocuk Gelişimi Vakfı’ndan Genç Araştırmacı Ödülü ve dünyadaki en büyük eğitim araştırmacılar derneği olan AERA’dan da Araştırma Büyük Ödülü almıştır.

2015’te Amerika Bilimler Akademisi Komisyonu’na seçilmiş, ayrıca İksara Veri Araştırma Analiz A.Ş ve Bahçeşehir Araştırma Yöntemleri Okulu Eş kurucusu’dur. İlk Türkçe kitabı Yol Ayrımındaki Türkiye Ya Özgürlük Ya Sefalet altı ay içinde 10 baskı sayısına ulaşmıştır.

2017 yılında ise Bir Türkiye Hayali isimli kitabı okur severler ile buluşturmuştur.

Aslen Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Türkeşen köyü nüfusundandır.

Canan Kaftancıoğlu'nun eşi Ali Naki Kaftancıoğlu domuz eti mi yedi? - Internet Haber

Ali Naki Kaftancıoğlu

Ali Naki Kaftancıoğlu hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, iş ve çalışma hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eşi, 1980 yılında cinayet sonucu yaşamını yitiren yazar ve gazeteci Ümit Kaftancıoğlu’nun oğludur.

İstanbul Erkek Lisesi’ni tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Çocuk Doktoru olarak görev yapan Ali Naki Kaftancıoğlu 2001 yılında Canan Kaftancıoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden iki çocuğu vardır. Günümüzde Özel Işık Tıp Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Eşi ile birlikte sıkça yurt dışı seyahatleri ve motosiklet tutkusu ile tanınmaktadır. 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir, baba tarafından aslen Ardahan Hanak’lıdır.

Bülent Kerimoğlu kimdir, nereli? CHP Bakırköy Belediye Başkan Adayı Bülent Kerimoğlu kaç yaşındadır? - Takvim

Bülent Kerimoğlu

Bülent Kerimoğlu Bakırköy Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 1970 yılında Ardahan’da dünyaya gelmiştir. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Ardından 1991 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından 5 sene İstanbul Yedikule Göğüs Cerrahisi ve Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde ihtisas yapmış, asistanlık döneminde General Medical Council (UK)’ burs ile 16 ay İngiltere Leeds Klingbeck Hospital Pediatric Kalp Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde “research fellow” olarak çalışmıştır.

10 yıl farklı hastanelerde görev yaptıktan sonra 1992 ve 1997 seneleri arası Bakırköy Zuhuratbaba Mahallesi’nde oturmuş ve burada özel bir hastanede görev yapmıştır.

2010 – 2011 CHP İstanbul İl Sekreterliği yapmış ve 2011 genel seçimlerde CHP 3. Bölge Milletvekili adayı olmuştur.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Günümüzde Belediye Başkanlık görevini sürdüren Op. Dr. Bülent Kerimoğlu evlidir ve bu evliliğinden iki evladır vardır.

Türk Tabipleri Birliği ve Lozan Mübadilleri Vakfı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Hasta Haklarını Koruma Derneği üyesidir.

Tamer Tuna kimdir? İşte Tamer Tuna'nın hayatı - Son Dakika Spor Haberleri

Tamer Tuna

UEFA Pro Lisans sahibi eski futbolcu Tamer Tuna 1976 yılında Ardahan’ın Hanak İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Toplam 18 kez Türkiye Milli Takım formalarını alt kategori ve A Milli Takım olmak üzere giymiştir. Profesyonel Teknik direktör ve antrenörlük hayatına Çanakkale Dardanelspor alt yapısı ile adım atmış ardından 2011 yılında Çanakkale Dardanelspor’un A Takımını çalıştırmıştır. 2013 yılında yardımcı antrenör olarak Gaziantep ardından Sivas Takımlarını, 2015 yılında ise Beşiktaş takımında Şenol Güneşin yardımcılık görevine getirilmiştir. Günümüzde ise Göztepespor A Takımı Teknik Direktörü olarak spor dünyasındaki yerini sürdürmektedir.

1994 ve 2010 yılları arasında profesyonel futbol geçmişine sahip Tamer Tuna o dönemde Galatasaray, Petrolofisi, Denizlispor, Dardanelspor, Trabzonspor, Beşiktaş, Bursaspor, Samsunspor, Terek Grozny, Şekerspor, Gaziantepsor, İstanbulspor ve Dardanelspor takımlarında forma giymiştir.

Yudum aslen nereli kaç yaşında eşi Erol Koral ve çocukları kimdir - Internet Haber

Yudum

Yudum aslen nereli? kaç yaşında? Müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 doğumlu sanatçı Yudumun dedesi Halk Ozanı Enver Tatar’dır. Baba tarafından aslen Ardahan, anne tarafından ise aslen Erzincan’lıdır. Ardahan doğumlu sanatçı 6 aylık iken ailesi İstanbul’a göç etmiştir.

Müzisyen bir aileden olan sanatçı’nın dedesi babası ve ailenin tüm bireyleri en az bir enstrüman çalmakta aynı zaman seslendirmektedir.

Henüz 6 yaşında iken eğitim almaya başlamadan bağlama çalmaya başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunudur.

11 yaşında iken İstanbul Gülhane’de ses yarışmasına katılmış ve kazanarak Altın Lale ödülünün sahibi olmuştur. Ortaokul ve Lise eğitiminde İTÜ’de tamamlamıştır. İlk müzik dünyasına Nejat Alp’e ait olan Nerdesin isimli şarkıya düet yaparak adım atmıştır. Ardından Ulus Müzik ile anlaşmış ve profesyonel müzik kariyerine adım atmıştır. 1998 senesinde ilk albümü Bir Yudum Sevgi ile 350 Bin satış rakamına ulaşmıştır. Daha sonra 2000’de Yaban Gülü, 2003’te Yollar Hasta Ben Yorgunum, 2007’de Türlü Türlü, 2009’da Haber Saldım, Cumartesi ve Yetmedi albümleri ile ciddi bir müzik sever kitlesine ulaşmıştır.

2001 yılında İstanbul Avcılarda T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Yudum Müzik Merkezini kurmuştur. Ayrıca Küçükçekmece Özel Yudum Müzik Merkesi şubesi açmıştır.

Haliç Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. İlerleyen dönemlerde müzik alanında akademik kariyer yapmak istemektedir.

Eşi Erol Koral’dır. Bu evliliğinden 2013 doğumlu Karen Asel isminde bir kızı vardır.

Selçuk Yıldız

Türk Sinema ve Dizi film oyuncusudur. 6 Haziran 1986 tarihinde Ardahan ilinde doğmuştur. Eğitimini Yedi sanat Akademide oyunculuk eğitimi aldı. Semra Yıldız ile evlidir. Kariyerini TRT Belgesel kanalında ”Köklerinizide” belgeselde, Bu Şehrin Efendisi, Sevda Kuşun Kanadında, ” Tay ” adlı kısa filmde ve Arka Sokaklar isimli meşhur unutulmaz dizide rol alarak devam etmiştir.

Hülya Avşar'dan botoks açıklaması

Hülya Avşar

Hülya Avşar 10 Ekim 1963 Balıkesir Edremit doğumludur.

Emral ve Celal Avşar çiftinin ilk çocuğu olan Hülya Avşar anne tarafından Balıkesir’lidir. Baba tarafından ise aslen Hasköy, Ardahan’lıdır. Ankara Cumhuriyet Lisesi’nden mezun olmuştur.

Kaya Çilingiroğlu ile evliliğinden Zehra isminde bir kızı vardır. En son Star Tv’de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Safiye Sultan karakterini canlandırmıştır. Helin Avşar isminde bir kız kardeşi vardır. 1982 yılında ise Mehmet Tecirli ile bir evlilik gerçekleştirmiş 1983 yılında boşanmıştır.

2017 yılından itibaren ise yine Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Bir Hülya Avşar Sohbeti isimli programı sunmaktadır.

Ayrıca Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz ve O Ses Türkiye yarışmalarında jüri olarak görev almıştır. 1983 senesinde güzellik yarışmasına katılan Avşar yarışmayı kazanmış ancak daha önce evlenip boşandığı için tacı elinden alınmıştır.

Rol aldığı unutulmaz sinema filmi ve dizilerinden bazıları ise Berlin in Berlin, İki Genç Kız, 72. Koğuş, Salkım Hanımın Taneleri, Kalbin Zamanı, Ölüm Yolu, Öğretmen Zeynep, Fazilet, Alamancının Karısı, Fotoğraflar, Hülya, Aşıksın, Bir İhtimal Daha Var, Kadın İsterse, Süper Yıldız, Ah Bir Zengin Olsam, Zümrüt ve Savunma.

DENİZ İREM MORKOÇ | YİRMİDOKUZBİR

Deniz İrem Morkoç

Yer aldığı reklamlar Çokokrem, İstikbal, İş Bankası, Vitra, Anadolu Hayat, Ağaoğlu İnşaat, Bernardo, Defakto, Dove, Migros ve Turkcell.

Ayrıca Yalan Dünya, Gönül Hırsızı, Çalıkuşu, Elif, Gönül İşleri, Karışık Kaset, Kertenkele, Kurt Seyit ve Şura, Küçük Ağa, Paramparça ve Çınarın Gölgesinde gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Günümüzde Elif dizisinde İnci karakteri ile oyunculuk serüvenini sürdürmektedir. 4 yaşından beri kamera karşısında olan Deniz İrem Morkoç yirminin üzerinde reklam filminde ve bir çok dizide rol almıştır. Küçük yaşına rağmen bugüne kadar bir çok projenin içerisinde yer alan Deniz İrem Morkoç baba tarafından aslen Ardahan’lıdır. Geleceğin Adile Naşit’i olarak görülmektedir.

ŞENTÜRK DÜNDAR - YOLLAR SENİ GİDE GİDE USANDIM - YouTube

Şentürk Dündar

Türk Halk Müziği Sanatçısı Şentürk Dündar İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur.

Seslendirmiş olduğu Sevmişem görmüşem isterem seni, Demedim mi, Babam Türküsü, Ah Neyleyim Gönül Senin Elinden, Ah Yalan Dünya, Ardahan Türküsü, Al Ömrümü Koy Ömrünün Üstüne, Sen Benimsin Ben Seninim, Mihriban, Eyvah Gönül, Yeşil Ördek Gibi Daldım Göllere, Yarim Yarim, Kınıfır Bed Renk Olur, Bugün Bayram Günü Derler, Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım, Asker Oldum Giydim Yelek, Karadır Kaşların Ferman Yazdırır, Bir Çift Turna Gördüm, Gurbet Elde Bir Hal Geldi Başıma, Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme, Aşan Bilir Karlı Dağın Ardını ve daha bir çok türkü ile müzik severlerin gönlünde taht kurmuştur.

Şentürk Dündar aslen Ardahan’lıdır.

Prof. Nilüfer Göle: Paris saldırıları kör atışı değil - Son Dakika Flaş Haberler

Nilüfer Göle

Sosyolog Nilüfer Göle 1953 Ankara doğumludur. Babası eski CHP Kars Milletvekili Turgut Göle’dir. Celal Göle isminde 1948 doğumlu bir abisi vardır. Baba tarafından aslen Ardahan Göle İlçesi Dedeşen Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Ankara Koleji mezuniyetinin ardından ODTÜ ve Paris Üniversitelerinden mezun olmuştur. Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales’da doktora yapmıştır.

Profesör Dr. Asaf Savaş Akat ile evli olan Nilüfer Göle bugüne kadar Mühendisler ve İdeoloji, Modern Mahrem, The Forbidden modern, Modern Mahrem- Medeniyet ve Örtünme, İslamlık ve Modernlik Üzerine Melez Desenler, İslamın Yeni kamusal yüzleri, Nilüfer Göle ile Toplumun Merkezine yolculuk, İç İÇe girişler, Arap Baharı, İslam in Europe, Seküler ve Dinsel, Keşif Yolculuğu Türkiye, İslam ve Avrupa, Mahremin Göçü, İslam and Secularity, The Daily Lives of Muslims, Gündelik Yaşamda Avrupalı Müslümanlar gibi kitapların yazarlığını gerçekleştirmiştir.

Murat Aydın - Diziler.com

Murat Aydın

17 yaşında iken İstanbul Esenyurt Belediyesi Tiyatrosu ile oyunculuk hayatına adım atan Murat Aydın 1975 doğumludur. Günümüzde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Yunus Emre Aşkın Yolculuğu isimli dizide Sarı Ağa karakteri ile kamera karşısına geçen Murat Aydın daha önce bir çok dizi ve sinemada rol almıştır. Murat Aydın aslen Ardahan’lıdır ve Ardahan’da dünyaya gelmiştir. Ekran severler tarafından özellikle Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırdığı Baltazar karakteri ile tanınmaktadır.

Bedirhan Gökçe, Vatandaşları Uyarmış: Evlerinizde Oturun - Son Dakika Magazin

Bedirhan Gökçe

Bedirhan Gökçe şiirleri ile büyülü sesi ile kalplere dokunan usta şairlerimizdendir. 1988 senesinde TRT tarafından seslendirme sınavları gerçekleştirilmiş ve büyük bir başarı gösteren Bedirhan Gökçe şimdiki dönemde Kral Fm’de hafta içi her gün saat 23 – 01 arası şiir programı yapmaya devam etmektedir. Bedirhan Gökçe aslen Ardahan‘lıdır, Ankara doğumludur.

Albümleri; Biz Hesapsız Sevdik (2012) – Adam Kavgada Belli Olur (2007) – Başım Gözüm Üstüne (2005) – Üçüncü Sayfa Şiirleri (1999)

Gürsel Tekin: Açıklayamazsam siyaseti bırakırım

Gürsel Tekin

Gürsel Tekin CHP Genel Sekreteri olarak görev yapmakta olan siyasetçidir. İlk ve Ortaöğrenim eğitimini Ardahan, Lise öğrenimini ise Kars‘ta yapmıştır.

Lise döneminde Ecevit Genel Başkanlığında CHP Gençlik örgütüne katılmıştır. 1981 senesinde Lise eğitimini tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni kazanmış ancak bazı durumlardan dolayı yüksek öğrenimini sürdürememiştir.
Ailesinin sosyo ekonomik nedenleri sebebi neticesinde İstanbul’a taşınan Gürsel Tekin Kadıköy’de garson olarak çalışmaya başlamıştır. 1984 senesinde Sosyal Demokrasi Partisi ile siyasete yeniden giriş yapan Gürsel Tekin 26 Mart 1989 yılında yerel seçimlerde SHP’den Kadıköy Belediye Meclisi üyesi seçilmiştir.

1995 yılında SHP ile CHP’nin birleşmesi ile görevine CHP’li olarak devam etmiş ve partinin İlçe Yönetim Kuruluna girmiştir. 2004 yerel seçimleriyle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi oldu. 2002 – 2005 yılları arasında CHP İstanbul il başkan yardımcılığı yaptı.

4 Ağustos 2010 tarihli CHP Parti Meclisi toplantısında 48 üyenin oyuyla MYK üyeliğine seçildi. Ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Tekin’in Genel Başkan Yardımcısı olacağı basına duyuruldu.
24.ve 25. dönem İstanbul milletvekilidir. İletişim, Tanıtım ve Medya ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken 8 Mayıs 2014 tarihinde CHP Genel Sekreterliğine getirilmiştir. Gürsel Tekin aslen Ardahan‘lıdır ve Ardahan’ın Göle İlçesinde dünyaya gelmiştir.

Güven Murat Akpınar kimdir, kaç yaşında?

Güven Murat Akpınar

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü oyuncu Murat Akpınar 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boynu Bükükler dizisinde Sarı Menderes, Urfalıyam Ezelden dizisinde Selahattin, Suskunlar dizisinde İbrahim Iska ve Bizim Yenge dizisinde zafer karakterlerini canlandırmıştır. Güven Murat Akpınar aslen Ardahan’lıdır.

Neşe Demir – Öldüm Ağlasam Ne Olur Lyrics | Genius Lyrics

Neşe Demir

Neşe Demir İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği bölümü mezuniyetinin ardından İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü´nü kazanmıştır. İlköğretim ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Neşe Demir İstanbul Beykoz’da dünyaya gelmiş aslen Ardahan’lıdır. 2016 yılında Seyhan Müzik ile Güman isimli albümünü piyasaya sürmüştür.

Gülşah Yılmaz | KimNereli

Gülşah Yılmaz

İşte Benim Stilim yarışma programında yer alan Serpil Gülşah Yılmaz Güzel Sanatlar Mezunudur. Kendisini ispat etmek ve Styling yapmak isteyen Serpil Gülşah Yılmaz aslen Ardahan‘lıdır.

Helin Avşar'ın olaylı gecesi - Magazin haberleri

Helin Avşar

İsviçre’de eğitim alan Helin Avşar Emral ve Celal Avşar çiftinin kızlarıdır. 2 Kasım 1980 doğumlu Helin Avşar Hülya Avşar’ın kız kardeşidir. Ankara’da dünyaya gelmiştir aslen Ardahan’lıdır.

2005 yılında Hababam Sınıfı Askerde dizisinde rol almıştır. 2012 senesinde Tv 8 ekranlarında yayınlanan Trophy Türk adlı programın Ertem Şener ile birlikte sunuculuğunu üstlenmiştir.

Meral Avcı | Meral Avcı 1987 Ardahan doğumlu. istanbulda yaş… | Flickr

Meral Avcı

2016 yılında Türkiye’nin en popüler ve izlenen yarışmalarından İşte Benim Stilim’e dahil olan Meral Avcı 1987 yılında dünyaya gelmiştir. Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Meral Avcı Okul öncesi eğitim ve psikoloji eğitimi mezunudur. Meral Avcı aslen Ardahan’lıdır ve Ardahan’da dünyaya gelmiştir.

İşte Benim Stilim ile tanınmıştı! Zeynep Öztürk'ten 'Spagetti' açıklaması - Son Dakika Magazin Haberleri

Zeynep Öztürk

31 yaşındaki İşte Benim Stilim yarışmacılarından olan Zeynep Öztürk İstanbul Etiler’de bir butik işletmeciliği ile uğraşıyor. Kendi tasarımlarını sunan 1983 doğumlu Zeynep Öztürk aslen Ardahan‘lıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

.page-social .shr{ display: flex!important; }